پمپ پریستالتیک

    پمپ پریستالتیک ( Peristaltic pump ) از سری پمپ تزریق در رده پمپ های جابجایی مثبت می باشد و می توانند سیالات گوناگونی را پمپاژ نماید. در این پمپ ها سیال داخل یک لوله انعطاف پذیر محبوس می شود. لوله انعطاف پذیر ( تیوب ) داخل محفظه دایروی پمپ قرار دارد. روتور پمپ که تعدادی غلطک، کفشک یا جاروبک به محیط خارجی آن متصل است، وظیفه متراکم کردن تیوب را دارد. وقتی روتور می چرخد، قسمتی از تیوب تحت فشار یا بسته شدن قرار می گیرد که این سبب می شود به سیال نیرویی وارد گردد تا داخل تیوب حرکت کند. بعلاوه وقتی تیوب باز می شود و به حالت اولیه اش بر می گردد، سیال به داخل پمپ جریان می یابد. این فرآیند پریستالتیک نام دارد و در بسیاری از سیستم های بیولوژیک استفاده می شود.

 پمپ پریستالتیک عموما برای پمپاژ سیالات تمیز و استریل و یا سیالات خورنده استفاده می شود. چرا که ورود آلودگی در این پمپ ها اتفاق نمی افتد. بعضی از کاربردهای این پمپ ها در پمپاژ فرآورده های خونی، سیالات شیمیایی خورنده، سیالات حاوی مواد جامد زیاد و همچنین در جاهایی که سیال می بایست از محیط ایزوله گردد، می باشد. پمپ پریستالتیک روشی استاندارد در واحدهای ICP-MS و ICP-OES می باشند. همچنین پمپ پریستالتیک بطور کلی در کارخانجات غذایی، صنایع شیمیایی، کارخانجات تولید دارو، کارخانجات رنگ، بتن و فوم بتن، صنایع آب و فاضلاب، کشاورزی و صنایع اتمی و نظامی کاربرد دارد.

در انتخاب یک پمپ پریستالتیک ضروری است که سرعت چرخش روتور، دقت اندازه گیری، محدوده جریان، تعداد کانال، انواع هد و تیوب ( شیلنگ ) قابل استفاده ، پارامترهای قابل کنترل و نوع کنترل مورد مطالعه قرار گیرد.

شرکت پرتوشار آماده ارائه به روز ترین و پیشرفته ترین پمپ پریستالتیک از شرکت های معتبر نظیر Longerpump و FLOM با بالاترین خدمات فنی و مهندسی می باشد.

 همچنین شرکت مهرگان پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات پمپ پریستالتیک فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت مهرگان پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با انواع پمپ های پریستالتیک توسط اساتید برجسته می باشد.

پمپ پریستالتیک ، پمپ تزریق، پمپ تزریقی ، پمپ آزمایشگاهی ، peristaltic pump ، پمپ پریستالتیک آزمایشگاهی، پمپ پریستالتیک صنعتی، فروش پمپ پریستالتیک ، فروش پمپ پریستالتیک ، فروش پمپ تزریق، فروش پمپ پریستالتیک آزمایشگاهی، محصولات پمپ پریستالتیک ، محصولات پمپ تزریق، محصولات پمپ تزریقی، محصولات پمپ آزمایشگاهی

 

123مجموع 47 محصول
123مجموع 47 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 1 کاربر