پمپ تزریق

   پمپ تزریق ( infusion pump ) یا پمپ دوزینگ یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که به کمک آن مایعات با حجم کم را با دقت بسیار زیادی به راکتورها، ستون های کروماتوگرافی تزریق می کنند. پمپ تزریق یک دستگاه با حساسیت بسیار بالا می باشد. پمپ تزریق یا دوزینگ پمپ دارای کاربردهای بسیار زیادی در کارخانجات صنعتی و آزمایشگاه های تحقیقاتی می باشد.

پمپ پریستالتیک ، پمپ سرنگی و پمپ HPLC از پرکاربردترین و مهم ترین پمپ های تزریق می باشند.

در انتخاب یک پمپ تزریق باید به پارامترهایی مانند نرخ جریان سیال ( که معمولا از پیکو لیتر بر دقیقه تا میلی لیتر بر دقیقه می باشد)، بیشینه فشار دستگاه ( تا 5000psi )، دقت و تکرار پذیر پمپ تزریقی، قابلیت اتصال به رایانه و برنامه ریزی، نوع کنترل ( دیجیتال، آنالوگ یا دستی )، سرعت خروج سیال توجه شود.

زمانی‌که پمپ تزریق در حال کار است، میزان نرخ جریان، حجم و فشار سیال دائما اندازه گیری شده و هرگاه خطایی در این پارامترها یا سایر پارامترهای دیگر رخ دهد، آلارم دستگاه اپراتور را آگاه خواهد نمود.

شرکت پرتوشار آماده ارائه به روز ترین و پیشرفته ترین پمپ های تزریق از شرکت های معتبر نظیر FLOM، Longerpump، Chemyx، Eldex با بالاترین خدمات فنی و مهندسی می باشد.

 همچنین شرکت مهرگان پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات پمپ تزریق فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت مهرگان پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با انواع پمپ های تزریق توسط اساتید برجسته می باشد. 

1234578مجموع 155 محصول
1234578مجموع 155 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر