دتکتور گاز

     دتکتور گاز ( Gas Detector ) یا گازسنج تجهیزاتی هستند که به منظور شناسایی و مانیتورینگ گازهای سمی، قابل اشتعال و انفجار ، گازهای اکسید کننده و بطور کلی گازهای خطرناک مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه گاز سنج مجهز به سیستم های اعلان و اخطار دیداری و شنیداری ( آلارم ) بوده و در برخی از مدل ها ( دتکتور پرتابل ) از ویبراتور یا لرزاننده نیز جهت اعلان خطر به کاربران استفاده می گردد.

این دسته از تجهیزات معمولا به دو دسته دتکتور ثابت ( Fixed Gas Detector ) و دتکتور پرتابل ( Portable Gas Detector ) ( قابل حمل ) طبقه بندی می گردند که هر یک ویژگی های خود را داشته و در کاربری های متناسب مورد استفاده قرار می گیرند. دتکتورهای گاز یا آشکارساز گاز را می توان به دو دسته ثابت و پرتابل ( قابل حمل ) تقسیم کرد. در واقع دسته ثابت ، مربوط به دتکتورهایی است که در محل مربوطه نصب شده و خروجی خود را از طریق کابل یا به صورت بی سیم به پنل کنترل کننده ارسال می کند ولی دتکتور پرتابل ( قابل حمل )  جهت بوجود آوردن امنیت بیشتر برای افرادی که قصد حرکت در محل هایی که در آنها امکان خطر نشت انواع گازهای سمی یا قابل احتراق وجود دارد، طراحی می گردند. آشکارسازهای قابل حمل گاز یا دتکتورهای پرتابل Gas Detector بسته به انواع گازهای موجود در محل می تواند میزان یک تا چند گاز را سنجیده و میزان غلظت گاز موجود را در صفحه نمایشگر خود نشان دهد تا در صورت لزوم به شخص حمل کننده اعلام خطر کند. لازم به ذکر است به منظور آشکارسازی هر گاز ، نیاز به یک سنسور جداگانه در دستگاه می باشد و همین امر باعث تنوع مدل های آشکارسازها در میان برندهای مختلف شده است.

در دتکتور گاز پرتابل می توان از میکروپمپ جهت انتقال گازها و مواد شیمیایی به دتکتور استفاده کرد.

سنسورهای دستگاه های گاز سنج یا دتکتور گاز معمولا با توجه به تکنولوژی به کار رفته جهت تشخیص گازها به انواع ذیل طبقه بندی می گردند:

  • دتکتور گاز با تکنولوژی مادون قرمز(IR)
  • دتکتور گاز با سنسور های گازی الکتروشیمیایی
  • دتکتور گاز با سنسورهای کاتالیستی
  • اندازه گیری با استفاده از نیمه هادی ها

شرکت مهرگان پرتوشار آماده ارائه برترین و به روزترین محصولات آشکارساز گازی از شرکت های معتبر و high-tech با خدماتی فنی و مهندسی به همراه مشاوره های دقیق علمی می باشد.

همچنین شرکت مهرگان پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات دتکتور گازی فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت مهرگان پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با انواع دستگاه های دتکتور گازی توسط اساتید برجسته می باشد.

دتکتور گاز ، Gas Detector ، گاز سنج ، آشکارساز گاز ، دکتور ثابت ، Fixed Gas Detector ، دتکتور پرتابل ، دتکتور قابل حمل ، Portable Gas Detector ، محصولات دتکتور گاز ، محصولات دتکتور ثابت ، محصولات دتکتور پرتابل ، فروش دتکتور گاز ، فروش دتکتور پرتابل ، فروش دتکتور قابل حمل ، فروش دتکتور ثابت

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :