میکروسکوپ الکترونی

میکروسکوپ‌ الکترونی Electron Microscope یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که در تمام آزمایشگاه های پژوهشی و صنعتی استفاده می شود . محصولات میکروسکوپ الکترونی بصورت میکروسکوپ الکترونی روبشی Scannig Electron Microscope و میکروسکوپ الکترونی عبوری Transmission Electron Microscope تقسیم بندی می گردد.

در میکروسکوپ‌ الکترونی به جای نور از پرتوی الکترونی استفاده می‌شود. از آنجایی که طول موج الکترون می‌تواند بسیار کوتاه باشد، پس در میکروسکوپ‎ الکترونی می‌توان به بزرگنمایی بسیار بالا دست یافت. در واقع میکروسکوپ‌ الکترونی بر اساس قوانین امواج الکترومغناطیس کار می‌کنند و مانند تمام میکروسکوپ‌ ها از لنزهای شیئی و چشمی تشکیل شده‌اند، با این تفاوت که در میکروسکوپ‌ الکترونی، به جای نور از شار الکترون (پرتوهای الکترونی) پرانرژی استفاده می‌گردد.

میکروسکوپ الکترونی روبشی SEM و FESEM که از گروه میکروسکوپ‌ الکترونی ، از معروف‌ ترین روش ‎های میکروسکوپی به شمار می‌ رود. میکروسکوپ الکترونی SEM علاوه بر تهیه تصاویر بزرگنمایی شده، در صورتیکه به تجهیزات اضافی مجهز شود ، می‌تواند برای آنالیز شیمیایی و دیگر بررسی‌ ها نیز به کار گرفته شود. 

میکروسکوپ الکترونی عبوری TEM ابزاری ویژه در مشخص نمودن ساختار و مورفولوژی مواد محسوب می شود که مطالعات ریزساختاری مواد با قدرت تفکیک بالا و بزرگ نمایی خیلی زیاد را امکان پذیر می سازد . علاوه بر این از میکروسکوپ الکترونی TEM جهت مطالعات ساختارهای بلور ، تقارن ، جهت گیری و نقایص بلوری می توان استفاده نمود.

شرکت پرتوشار آماده ارائه جدیدترین و پیشرفته ترین محصولات میکروسکوپ الکترونی از شرکت های معتبر دنیا با بالاترین خدمات فنی و مهندسی می باشد.

همچنین شرکت پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات انواع میکروسکوپ الکترونی فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با میکروسکوپ های مختلف مانند میکروسکوپ الکترونی روبشی و میکروسکوپ الکترونی عبوری توسط اساتید برجسته می باشد.

میکروسکوپ الکترونی ، محصولات میکروسکوپ الکترونی ، فروش میکروسکوپ الکترونی ، دستگاه میکروسکوپ الکترونی ، میکروسکوپ الکترونی روبشی، محصولات میکروسکوپ الکترونی روبشی ، فروش میکروسکوپ الکترونی روبشی ، دستگاه میکروسکوپ الکترونی روبشی ، میکروسکوپ الکترونی عبوری ، محصولات میکروسکوپ الکترونی عبوری ، فروش میکروسکوپ الکترونی عبوری ، دستگاه میکروسکوپ الکترونی عبوری ، Electron Microscope ، Scanning Electron Microscope ، Transmission electron microscope ، SEM ، TEM

123مجموع 53 محصول
123مجموع 53 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
6 / 10
از 1 کاربر