دوربین سرعت بالا

    دوربین سرعت بالا ( High Speed Camera ) ، دستگاهی است مناسب برای ضبط تصاویر متحرک با زمان نور دهی کمتر از 1/1000 ثانیه و یا نرخ فریم بیشتر از 250 فریم بر ثانیه. دوربین سرعت بالا برای تصویر برداری از اجسام متحرک مورد استفاده قرار می گیرد، این تصاویر در یک حافظه ی داخلی ذخیره شده و بعد از آن با سرعت پایین ( بنا به کاربردی که کاربر مد نظر دارد ) قابل نمایش خواهد بود. همه دوربین سرعت بالا های قدیمی از فیلم ها برای ذخیره سازی داده ها استفاده می کردند اما این فیلم ها با سنسورهای کاملا الکترونیکی تحت عنوان،( Charge-coupled device  CCD ) و CMOS active pixel sensor جابه جا شدند که این سنسور ها قابلیت ذخیره سازی تصاویر با نرخ فریم بیشتر از 1000 فریم بر ثانیه را روی DRAM دارند.

فیلم های مربوط به تصاویر فیلم های معمولی با سرعت حدودی 24 تا 25 فریم بر ثانیه بازخوانی می شوند در حالی که در  دوربین سرعت بالا  این مقدار به ارقامی بیش از ربع میلیون فریم بر ثانیه هم می رسد که این عملکرد با چرخش یک آینه و یا یک منشور، به جای استفاده از شاتر حاصل می شود. این دسته از دوربین سرعت بالا با تمامی ویژگی هایی که بیان شد، برای تحقیقات علمی، صنعتی و آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال، دوربین سرعت بالا برای تست خط تولید کارخانه ها و میزان کردن مناسب آن و بهینه کردن کارکرد خط تولید، مورد استفاده قرار می گیرد و یا به عنوان کاربردی دیگر از این دستگاه برای تست تصادف در وسایل نقلیه، جهت به حداقل رساندن آمار مجروحین در حین تصادفات، استفاده می شود. سایر کاربرد های این دسته از دوربین سرعت بالا شامل مطالعه ی حرکت حیوانات، انفجار فلزات قلیایی در تماس با آب و مواردی از این دست می باشد که نیاز بسیاری به تصویربرداری با سرعت بالا دارد.

در این بخش، گروه فنی و مهندسی پرتوشار، به معرفی مدل های دوربین سرعت بالا ، ساخت شرکت AOS کشور سوئیس می پردازد و با افتخار اعلام می دارد که آمادگی تأمین این دسته از تجهیزات را به صورت مستقیم از شرکت AOS دارا بوده و آماده ی خدمت رسانی به پژوهشگران، صنعتگران و دانش پژوهان عزیز می باشد.

شرکت پرتوشار آماده ارائه به روزترین و پیشرفته ترین دوربین های سرعت بالا از شرکت های معتبر و high-tech نظیر AOS با بالاترین خدمات فنی و مهندسی می باشد.

همچنین شرکت پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات انواع دوربین پر سرعت فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با دوربین عکاسی سرعت بالا توسط اساتید برجسته می باشد.

 

1مجموع 14 محصول
1مجموع 14 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 3 کاربر