تست سلول خورشیدی

سلول خورشیدی ساندویچی از یک سیلیکون یا نیمه هادی n-type است (رنگ آبی) و یک نیمه هادی p-type ( رنگ قرمز ) است که بین این دو لایه یک الکترولیت وجود دارد. در اثر تابش نور خورشید به سل خورشیدی ، الکترون درون سل خورشیدی تولید می شود و این الکترون با طی یک مسیر به مدار خارجی و مصرف کننده منتقل می شود. 

مکانیزم ساده شده انتقال الکترون:

  • تابش نور به لایه فوقانی و بمباران کردن آن با فوتون
  • فوتون (نقطه زرد رنگ در شکل) در طول سل انرژی را منتقل می کند.
  • فوتون انرژی خودش را به الکترون های لایه p-type منتقل می کند و الکترون ( نقطه سبز رنگ ) آزاد می شود.
  • این الکترون انرژی دریافت کرده را در خود ذخیره می کند و درون سلول خورشیدی به لایه نیمه هادی n-type منتقل می شود. تا به مدار خارجی منتقل شود.
  • این الکترون از مدار خارجی به مصرف کننده می رسد و دوباره به داخل سل خورشیدی باز می گردد.

سلول خرشیدی

نما شماتیک و مکانیزم کارکرد یک سلول خورشیدی

تستر سلول خورشیدی ( solar cell tester ) و شبیه ساز خورشیدی برای تست سلول های خورشیدی ، شرایطی مشابه با موقعیت تابش واقعی خورشید و تولید این الکترون ها را برای یک سل خورشیدی ایجاد می کنند و در نهایت میزان جریان و پتانسیل تولید شده توسط این سول های خورشیدی را اندازه گیری می کند و نمایش می دهد.

شرکت مهرگان پرتوشار ارائه دهنده انواع محصولات سلول خورشیدی از بهترین برندهای جهان نظیر MC Science و سایر برندهای معتبر دنیا با خدمات پس از فروش می باشد.

همچنین شرکت مهرگان پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات محصولات سلول خورشیدی فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت مهرگان پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با انواع محصولات سلول خورشیدی توسط اساتید برجسته می باشد.

1مجموع 8 محصول
1مجموع 8 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر