دستگاه تست سلول خورشیدی

   ایده استفاده از نور خورشید برای تولید برق یک ایده تازه و جدید نیست. اما دانشمندان در حال افزایش راندمان و مقرون به صرفه تر کردن تولید این نوع انرژی هستند. انرژی خورشیدی یک منبع انرژی تجدید پذیر است که بسیار تمیز و دوست دار محیط زیست است، به وفور پیدا می شود، و بعنوان بخشی از میزان پیشرفت صنعت یک کشور در نظر گرفته می شوند.

اساس کار سلول های خورشیدی

سل خورشیدی ، ساندویچی از یک سیلیکون یا نیمه هادی n-type است (رنگ آبی) و یک نیمه هادی p-type (رنگ قرمز) است که بین این دو لایه یک الکترولیت وجود دارد. در اثر تابش نور خورشید به سل خورشیدی ، الکترون درون سل خورشیدی تولید می شود و این الکترون با طی یک مسیر به مدار خارجی و مصرف کننده منتقل می شود. 

مکانیسم ساده شده ای از این انتقال را در شکل زیر توضیح داده ایم.

  • تابش نور به لایه فوقانی و بمباران کردن آن با فوتون
  • فوتون (نقطه زرد رنگ در شکل) در طول سل انرژی را منتقل می کند.
  • فوتون انرژی خودش را به الکترون های لایه p-type منتقل می کند و الکترون ( نقطه سبز رنگ ) آزاد می شود.
  • این الکترون انرژی دریافت کرده را در خود ذخیره می کند و درون سل خورشیدی  به لایه نیمه هادی n-type منتقل می شود. تا به مدار خارجی منتقل شود.
  • این الکترون از مدار خارجی به مصرف کننده می رسد و دوباره به داخل سل خورشیدی باز می گردد.

سلول خرشیدی

نمای شماتیک و مکانیسم کارکرد یک سلول خورشیدی

تستر سلول خورشیدی یا solar cell tester و شبیه ساز خورشیدی برای تست سلول های خورشیدی، شرایطی مشابه با موقعیت تابش واقعی خورشید و تولید این الکترون ها را برای یک سل خورشیدی ایجاد می کنند و در نهایت میزان جریان و پتانسیل تولید شده توسط این سول های خورشیدی را اندازه گیری می کنند و نمایش می دهند.

فروش آون خلا ، فروش آون خلاء ، فروش آون وکیوم ، فروش آون خلا Jeiotech ، فروش آون خلاء Jeiotech ، فروش آون وکیوم jeiotech ، فروش آون خلا memmert ، فروش آون خلاء Memmert ، فروش آون وکیوم Memmert ، فروش آون خلا ETUV ، فروش آون خلاء ETUV ، فروش آون وکیوم ETUV ، محصولات آون خلا ، محصولات آون خلاء ، محصولات آون وکیوم ، محصولات آون خلا Jeiotech ، محصولات آون خلاء Jeiotech ، محصولات آون وکیوم jeiotech ، محصولات آون خلا memmert ، محصولات آون خلاء Memmert ، محصولات آون وکیوم Memmert ، محصولات آون خلا ETUV ، محصولات آون خلاء ETUV ، محصولات آون وکیوم ETUV

 

1مجموع 8 محصول
1مجموع 8 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :