تعمیر حمام التراسونیک

حمام التراسونیک در فرآیند تمیز کردن اولتراسونیک از امواج التراسونیک (معمولاً از 20 تا 40 کیلوهرتز) برای تحریک یک مایع استفاده می کند. تمیزکننده التراسونیک را می توان فقط با آب استفاده کرد ، اما استفاده از یک حلال مناسب قدرت تمیزکنندگی آن را افزایش می دهد.

تمیزکننده التراسونیک جریان AC با فرکانس پایین را از طریق مبدل های پیزو الکتریک به امواج صوتی با فرکانس بالا تبدیل می کنند. هرگاه امواج صوتی با شدت زیاد روی محلول اعمال شود، کاویتاسیون، تشکیل و تریکده حباب ها را سبب می شود که با فروپاشی حباب ها آلودگی از سطح  مورد نظر جدا می شود.

 اجزای سازنده حمام‌ اولتراسونیک

  • حمام و یا تانک‌ تمیزکننده اولتراسونیک

حمام و یا تانک‌ اولتراسونیک کلینر با آب و یا هر محلول دیگری پر می‌شود تا بتواند قطعه مورد نظر را از آلودگی‌ها پاک کند. این حمام و یا تانک در اندازه های مختلف ساخته می شود. تانک‌ها در حمام التراسونیک، از استیل sus 304 ساخته می‌شود که تا حد زیادی تطبیق پذیر بوده و علاوه بر آن ضد زنگ است تا در اثر تماس مداوم با آب از بین نرود.

  • مبدل‌ انرژی الکتریکی تمیزکننده التراسونیک

مبدل‌ انرژی الکتریکی تمیزکننده التراسونیک، انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. به عبارتی دیگر مبدل‌ها سیگنال الکتریکی را گرفته و تبدیل به نوع دیگری از سیگنال (صوت و امواج صوتی می‌کنند). بدین ترتیب، مبدل التراسونیک وظیفه تبدیل پالس‌های الکتریکی به دست آمده از ژنراتورها به امواج فراصوت را دارد. زمانی که این امواج با دامنه مناسبی درون مایع انتقال داده می‌شوند، تبخیر کاویتاسیون/ حفرات خلا ایجاد می‌شود که بخش اصلی کارکرد تمیزکننده التراسونیک است.

  • ژنراتورهای اولتراسوند التراسونیک کلینر

ژنراتورهای اولتراسوند التراسونیک کلینر که منبع تولید کننده نیرو برای فراهم ساختن نیروی الکتریکی مبدل‌ها هستند. هر ژنراتوری به تعدادی از مبدل‌ها متصل است. ژنراتورهای اولتراسونیک فرکانس ویژه‌ای را تولید می کنند، به عبارتی سیگنال تولید شده می‌تواند سینوسی و یا پالسی باشد که برای مبدل‌ها اهمیت دارد. در حالت کلی، فرکانس‌های تولیدی شامل 25، 28، 35، 40، و 100 کیلوهرتز هستند.

محصولات التراسونیک کلینر برای تمیز کردن انواع مختلفی از اشیاء از جمله اشیای قیمتی نظیر جواهرات و سطوح با دسترسی سخت و دارای گوشه های غیرقابل دسترسی نظیر نمونه های علمی، لنزها و سایر قطعات اپتیکی، ساعت ها، ابزارهای دندانپزشکی و جراحی، ابزارها، سکه ها و مواردی از این دست استفاده می شود.

هر یک از اجزای تشکیل دهنده حمام التراسونیک ممکن است دچار آسیب شود و نیاز است که مورد بررسی قرارگرفته، تعمیر و یا تعویض شود.

شرکت پرتوشار با سال ها سابقه درخشان در زمینه واردات و فروش محصولات التراسونیک نظیر حمام التراسونیک و هموژنایزر التراسونیک با بهره مندی از کادری مجرب و آموزش دیده در برترین تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاه عمومی، اقدام به ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه تعمیر حمام التراسونیک نموده است.

خدمات فنی و مهندسی ارائه شده در خصوص محصولات التراسونیک کلینر توسط شرکت پرتوشار به شرح زیر می باشد:

  • نظارت، کارشناسی و عیب یابی به منظور تعمیر حمام التراسونیک
  • تعمیر تمیزکننده التراسونیک و نصب و راه اندازی مجدد دستگاه
  • واردات قطعات و ملزومات جهت تعمیر التراسونیک کلینر از کشورهای سازنده

تعمیر حمام التراسونیک, تعمیرات حمام التراسونیک, تعمیر تمیزکننده التراسونیک, تعمیرات تمیزکننده التراسونیک, تعمیر التراسونیک کلینر, تعمیرات التراسونیک کلینر, تعمیر حمام اولتراسونیک, تعمیرات حمام اولتراسونیک, تعمیر تمیزکننده اولتراسونیک, تعمیرات تمیزکننده اولتراسونیک, تعمیر اولتراسونیک کلینر, تعمیرات اولتراسونیک کلینر, 

1مجموع 3 پروژه
1مجموع 3 پروژه
10 / 10
از 1 کاربر