تعمیر اسپکتروفتومتر UV-vis

اسپکتروفتومتر UV-Vis یا طیف سنجی مرئی - فرابنفش از پرکاربردترین تجهیزات آنالیز دستگاهی است که در صنایع گوناگون برای انجام آنالیزهای کمی و کیفی و همچنین بمنظور انجام کارهای تحقیقاتی در علوم پایه و فنی مهندسی در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد. طیف سنجی مرئی - ماوراءبنفش یکی از کاربردترین تجهیزات آنالیز دستگاهی است که در زمینه های مختلف برای آنالیز کیفی و کمی مواد و محصولات مختلف که به نور مرئی و فرابنفش واکنش نشان می ­دهند یک انتخاب بسیار مناسب می باشد.

بخش های مختلف یکاسپکتروفتومتر UV-Vis

 • منبع نور Light Source اسپکتروفتومتر UV-Vis

محصولات اسپکترومتر UV-Vi معمولا دارای یک منبع نور UV یا ماوراء بنفش و یک منبع نور مرئی یا Visible هستند. لامپ تولید کننده نور UV بیشتر لامپ های دوتریم هستند که نوری با پوشش کل طول موج های منطقه ماوراء بنفش را تولید می کند. لامپ مورد استفاده در ناحیه مرئی نیز از فیلامان تنگستن سود می برد و نوری تولید می کند که طول موج های ناحیه مرئی را پوشش می دهد. بررسی منبع نور ، تعویض آن و تعمیر اسپکتروفتومتر UV-Vis از جمله خدمات شرکت پرتوشار می باشد.

 • مونوکروماتور اسپکتروسکوپی UV-Vis

در سیستم های نوری اسپکتروفتومتر UV-Vis از مونوکروماتورها با ساختارهای متفاوتی استفاده می شود. یکی از معروف ترین این سیستم های تک فام ساز، سیستم طراحی Czerny – turner است. که به طور ساده، دارای یک آینه موازی کننده، یک گریتینک چرخان و یک آینه متمرکز کننده می باشد. وظیفه این بخش از دستگاه جدا کردن طول موج های مختلف موجود در یک پرتو نور از یکدیگر می باشد تا هر طول موج بصورت مجزا به نمونه تابیده شود و پاسخ نمونه به آن طول موج خاص مشخص شود. بررسی مونوکروماتور ، تعویض آن و تعمیرات اسپکتروفتومتر UV-Vis از جمله خدمات شرکت پرتوشار می باشد.

 • دتکتور اسپکترومتر UV-Vis

این بخش از اسپکتروسکوپی UV-Vis نور عبور کرده از نمونه را دریافت می کند و وظیفه آن مشخص کردن میزان نور عبور کرده از نمونه یا میزان نور جذب شده توسط نمونه را برعهده دارد. دو نوع از پرکاربردترین دتکتور ها در ناحیه UV-Visible می توان به فوتومولتی پلایر و فتوسل ها اشاره کرد. بررسی دتکتورها ، تعویض آن و تعمیر اسپکترومتر UV-Vis از جمله خدمات شرکت پرتوشار می باشد.

از رایج ترین مشکلات فنی محصولات اسپکتروفتومتر UV-Vis می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات الکترونیکی در اسپکترومتر UV-Vis شامل ایجاد عیب در بورد فرمان و برد اتصال به کامپیوتر و همچنین در بورد پردازش اطلاعات می باشد. 
 • مشکلات ایجاد شده در سیستم اپتیک اسپکتروسکوپی UV-Visible شامل، سولارایزینگ آینه ها، خارج شدن از alignment و همچنین خارج شدن سیستم گریتینگ از حالت کالیبره می باشد.
 • مشکلات دریافت نور طیف سنجی مرئی – فرابنفش به این صورت است که معمولا دتکتور به چند دلیل اصلی دچار نقص می شود. اولین مورد ایجاد نقص فنی در خود دتکتور اسپکتروفتومتر UV- Visible است، مثلا دتکتورهای فوتومولتی پلایر در زمانی که روشن باشند و در معرض نور محیط قرار بگیرند، دچار مشکل می شوند و در این موارد دتکتور اسپکترومتر UV- Visible باید تعویض شود. گاها بورد تغذیه و دریافت داده های محصولات اسپکتروفتومتر UV-Visible دچار مشکل می شوند که در این موارد امکان تعمیر بورد بررسی می گردد.
 • از دیگر مواردی که در طیف سنج مرئی - فرابنفش وجود دارد منابع نور هستند که از نظر سلامت مورد ارزیابی قرار می گیرند و در صورت نیاز تعویض می شوند.
 • تنظیم شدت نور دریافتی توسط دتکتور به وسیله تنظیم مکان و جهت سیستم اپتیکی و آینه ها باعث افزایش میزان نسبت سیگنال به نویز یا S/N می گردد که نتیجه آن افزایش قدرت رزولوشن و حساسیت اسپکتروسکوپی UV-Vis می شود.

شرکت پرتوشار افتخار دارد که در این عرصه خدمات فنی و مهندسی به شرح ذیل ارائه می دهد:

 • نصب اسپکتروفتومتر UV-Vis، راه اندازی اسپکترومتر UV-Vis و آموزش کار با اسپکتروسکوپی UV-Vis توسط اساتید مجرب و دوره دیده در کشور آلمان
 • تعمیر اسپکتروفتومتر UV-Visible
 • کالیبراسیون اسپکترومتر UV-Vis
 • خدمات سرویس و نگهداری محصولات اسپکتروسکوپی UV-Vis
 • تامین تجهیزات و لوازم جانبی اسپکتروفتومتر UV-Vis

تعمیر اسپکتروفتومتر UV-Vis, تعمیرات اسپکتروفتومتر UV-Vis, تعمیر اسپکتروفتومتر UV-Visible, تعمیرات اسپکتروفتومتر UV-Visible, تعمیر اسپکترومتر UV-Vis, تعمیرات اسپکتروفتومتر UV-Vis, تعمیر اسپکترومتر UV-Visible, تعمیرات اسپکترومتر UV-Visible, تعمیر اسپکتروسکوپی UV-Vis, تعمیرات اسپکتروسکوپی UV-Vis, تعمیر اسپکتروسکوپی UV-Visible, تعمیرات اسپکتروسکوپی UV-Visible, تعمیر طیف سنج UV-Vis, تعمیرات طیف سنج UV-Vis, تعمیر طیف سنج UV-Visible, تعمیرات طیف سنج UV-Visible, تعمیر طیف سنج مرئی- فرابنفش, تعمیرات طیف سنج مرئی- فرابنفش, کالیبراسیون اسپکتروفتومتر FTIR, تعمیر طیف سنجی مرئی- فرابنفش, تعمیرات طیف سنجی مرئی- فرابنفش, تعمیر طیف سنجی مرئی- ماوراءبنفش, تعمیرات طیف سنجی مرئی- ماوراءبنفش,

1مجموع 10 پروژه
1مجموع 10 پروژه
2 / 10
از 27 کاربر