اکسیدهای معدنی

اکسیدهای معدنی موادی هستند که در ساختار آنها آنیون اکسیژن (O2-  ) با یک یا چند فلز پیوند دارد. معمولاَ هیدرکسیدهای فلزی نیز در دسته بندی اکسیدهای معدنی قرار می گیرند. مواد معدنی با گروه های آنیونی پیچیده مانند سیلیکات ها، سولفات ها ، کربنات ها و فسفات ها در دسته جداگانه دسته بندی می شوند.

اکسیدهای معدنی در واکنش با آب باز و در وکنش با اسیدها نمک تولید می کند. اکسیدهای فلزی معمولا ساختار بلورین دارند. اکسیدهای فلزی موادی رایج، پرکاربرد و بسیار متنوع هستند. به عنوان مثال اکسید روی با دیگر اکسیدهای فلزی سینتر می شود تا به منظور سرکوب عملکرد موج، مقاومت غیر خطی بسازند. سرکوب عملکرد موج برای سوئیچ کردن و محافظت دربرابر ولتاژهای رندم استفاده می شود. اکسیدهای فلزی به دلیل رفتار چندگانه ای که دارند، بسیار مورد توجه دانشمندان قرار گرفته اند. 

کاربرد اکسید های فلزی

فلزات واسطه و ترکیبات آنها به عنوان کاتالیزور ( کاتالیست ) در صنایع شیمیایی و باتری سازی کاربرد دارند.  بعلاوه، اکسید فلزات واسطه در تشکیل ترکیبات بینابینی یا آلیاژها کاربرد داند. فلزات واسطه خواص خاصی در تشکیل ترکیبات رنگی و بروز خواص مغتاطیسی دارند.

الکترودهای ترکیب فلز/اکسید  فلزی دستگاه هایی با خواص مناسب برای الکترولیز شیمیایی هستند. ترکیب فلز/اکسید  فلزی کاربردهای فراوانی به عنوان کاتالیست دارند، زیرا مساحت سطح و جایگاه های فعال بسیار زیادی دارند. همچنین اکسیدهای فلزی در صنایع الکترونیکی کاربرد دارند.

 

1مجموع 14 محصول
1مجموع 14 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 73 کاربر