ارتوسیلیکات

 ارتوسیلیکات orthosilicate یون SiO44- یا هر یک از نمک های آن همراه با استر است. ارتو سیلیکات در اصل یکی از آنیون های سیلیکات است. ارتوسیلیکات گاهی آنیون سیلیکون تتراکسید silicon tetroxide نیز نامیده می شود. نمک های ارتوسیلیکات، مانند سدیم ارتوسیلیکات، پایدار هستند و در طبیعت به وفور یافت می شوند. یون ارتوسیلیکات یک باز قوی است. یون ارتوسیلیکات باز مزدوج اسید ارتوسیلیسیک بسیار ضعیف است.

گروه یون ارتوسیلیکات  شکل هرمی دارد که در آن یک اتم سیلیکون با چهار اتم اکسیژن احاطه شده است. در یون ارتوسیلیکات هر اکسیژن یک بار منفی دارد. در ترکیبات آلی مانند تترامتیل ارتوسیلیکات، هر اکسیژن خنثی است و از طریق یک پیوند کووالانسی یگانه، به بخش آلی مولکول متصل شده است.

کاربرد ارتوسیلیکات ها

هرچند ارتوسیلیکات ها در شیمی معدنی و شیمی خاک اهمیت زیادی دارد، اما به ندرت در شیمی آلی به چشم می خورد. ارتوسیلیکات های آلی به عنوان ماده اولیه در تولید سل ژل ها استفاده می شود.

شرکت پرتوشار وارد کننده و فروشنده ی محصولات ارتوسیلیکات در ایران است. این شرکت با سابقه درخشان در واردات و فروش محصولات شیمیایی آماده فروش ارتوسیلیکات است. جهت دریافت جزئیات فروش با دفتر شرکت تماس حاصل نمایید.

 

1مجموع 10 محصول
1مجموع 10 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 73 کاربر