هموژنایزر التراسونیک

   دستگاه التراسونیک هموژنایزر ( Ultrasonic Homogenizer ) یا سونیکاتور ( Sonicator ) یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنایع و علوم مختلف از جمله نانوتکنولوژی ، زیست شناسی ، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. هموژنایزر التراسونیک دستگاهی به منظور تبدیل یک جریان الکتریکی به یک ارتعاش مکانیکی است که سبب همگن شدن محلول می‌شود. این دستگاه با ایجاد امواج شدید فشاری در یک محیط مایع کار می‌کند. امواج فشاری باعث جریان در مایع شده و تحت شرایط مناسب موجب پدیده کاویتاسیون گفته می‌شود. انفجار حباب‌ها تولید موج ضربه‌ای با انرژی کافی برای شکستن پیوند کووالانسی می‌کند. نیروی برشی حاصل از انفجار حباب و همچنین از جریان‌های اغتشاشی ناشی از ارتعاش صوتی برای همگن‌سازی و تخریب سلول استفاده می‌شود.

در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی هموژن سازی یکی از مهمترین معیارها است. علاوه بر این در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی، امولسیون­ سازی، پراکندگی ذرات، انداره ­ی ذرات، ایجاد لیپوزوم و جداسازی ترکیبات فعال اهمیت ویژه ­ای دارد که دستگاه التراسونیک و عملیات سونیکیشن این نیاز را فراهم می­کند. التراسونیک هموژنایزر یکی از روش­ های امولسیون سازی به صورت بسیار همگن است. این امولسیون­ های بسیار همگن برای کرم­ ها، لوسیون­ ها، کرم ها، ژل ها و روغن ها استفاده می­شود. مواد TiOو ZnO دو ماده­ ی اصلی در لوازم آرایشی هستند که با کمک همزن التراسونیک قابلیت پراکندگی مناسب آنها در محلول وجود دارد. اولتراسونیک روش مناسبی برای جداسازی ترکیبات از گیاهان است. این ترکیبات شامل آنتی اکسیدان­ها، پلی­ ساکاریدها، ترپن­ ها و ترکیبات فنولی است. از آنجایی که التراسونیک روش جداسازی تحت دما نیست بنابراین به این ترکیبات آسیبی وارد نمی­شود و زمان و دمای جداسازی به حداقل می­رسد. به منظور رساندن ترکیبات به عمق پوست باید کپسول سازی صورت بگیرد، لیپوزوم ها حامل­های (کپسول) ترکیبات فعال هستند. سونیکیشن یک روش مناسب برای کپسول سازی مواد در داخل لیپوزومها هستند. 

تکنولوژی آلتراسونیک یکی از پرکاربردترین تکنولوژی ها در صنایع و علوم مختلف است. به علت نیاز روز افزون و افزایش تقاضای التراسونیک هموژنایزر شرکت های مختلفی در سرتاسر جهان اقدام به ساخت التراسونیک کرده ­اند. شرکت مهرگان پرتوشار آماده ارائه به روز ترین و پیشرفته ترین محصولات اولتراسونیک هموژنایزر از شرکت های معتبر و high-tech نظیر SinapTec فرانسه و Hielscher آلمان با بالاترین خدمات فنی و مهندسی می باشد.

همچنین شرکت مهرگان پرتوشار با بهره گیری از ظرفیت های کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه تعمیرات دستگاه های التراسونیک هموژنایزر فعالیت دارد. یکی دیگر از فعالیت های شرکت مهرگان پرتوشار برگزاری دوره های تخصصی در زمینه آموزش کار با انواع سونیکاتور توسط اساتید برجسته می باشد.

 التراسونیک ، اولتراسونیک ، دستگاه التراسونیک ، فروش التراسونیک ، فروش اولتراسونیک ، محصولات التراسونیک ، محصولات اولتراسونیک ، هموژنایزر التراسونیک ، اولتراسونیک هموژنایزر ، هموژنایزر اولتراسونیک ، التراسونیک هموژنایزر ، فروش التراسونیک هموژنایزر ، محصولات هموژنایزر التراسونیک ، فروش هموژنایزر التراسونیک ، محصولات التراسونیک هموژنایزر ، Ultrasonic ، Ultrasonic Homogenizer 

12مجموع 36 محصول
12مجموع 36 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر