اسکنر سه بعدی

اسکن سه بعدی فرآیند آنالیز یک شی یا محیط دنیای واقعی برای جمع آوری داده ها در مورد شکل و خصوصیات ظاهری به عنوان مثال رنگ آن است. از داده های جمع آوری شده می توان برای ساخت مدل های سه بعدی دیجیتال استفاده کرد. یک اسکنر سه بعدی می تواند بر اساس بسیاری از فناوری های مختلف ساخته شود که هرکدام محدودیت ها ، مزایا و هزینه های خاص خود را دارند. بسیاری از محدودیت ها در نوع اشیا قابل دیجیتالی شدن هنوز وجود دارد. به عنوان مثال ، فناوری نوری ممکن است در اشیاء براق ، بازتابنده یا شفاف با مشکلات زیادی روبرو شود. همچنین می توان از اسکنر 3D نوری برای ساخت مدل های سه بعدی دیجیتال ، بدون آزمایش مخرب استفاده کرد. داده های سه بعدی جمع آوری شده با استفاده از اسکنر سه بعدی برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی مفید می باشد. 

هدف از اسکنر سه بعدی معمولاً ایجاد یک مدل سه بعدی است. این مدل3D  از یک ابر نقطه ای از نمونه های هندسی روی سطح موضوع تشکیل شده است. سپس می توان از این نقاط برای برون ریزی شکل موضوع (فرایندی به نام بازسازی) استفاده کرد. اگر اطلاعات رنگ در هر نقطه جمع آوری شود ، می توان رنگ های سطح را نیز تعیین کرد. اسکنرهای سه بعدی چندین ویژگی مشترک با دوربین دارند. مانند اکثر دوربین ها ، آنها دارای یک میدان دید مخروطی مانند هستند و مانند دوربین ها ، آنها فقط می توانند اطلاعات مربوط به سطوحی را که پوشیده نیستند ، جمع آوری کنند. در حالی که یک دوربین اطلاعات رنگی مربوط به سطوح موجود در میدان دید خود را جمع آوری می کند ، یک اسکنر سه بعدی اطلاعات مربوط به سطوح موجود در حوزه دید خود را جمع آوری می کند. "تصویر" تولید شده توسط یک اسکنر سه بعدی فاصله تا یک سطح را در هر نقطه از تصویر توصیف می کند. این اجازه می دهد تا موقعیت 3D هر نقطه در تصویر مشخص شود. در بیشتر شرایط ، با یک اسکن مدل کاملی از موضوع تولید نمی شود. برای به دست آوردن اطلاعات در مورد هر طرف موضوع ، معمولاً اسکن های متعدد ، حتی صدها مورد از جهات مختلف مورد نیاز است. این اسکن ها باید به یک سیستم مرجع مشترک وارد شوند ، فرایندی که معمولاً تراز یا ثبت نامیده می شود و سپس با ایجاد یک مدل سه بعدی کامل ادغام می شوند. کل این فرایند ، از نقشه تک دامنه به کل مدل ، معمولاً به عنوان خط اسکن سه بعدی شناخته می شود. محصولات اسکنر 3D بصورت نوری و لیزری عرضه می شوند.

شرکت پرتوشار با سال ها تجربه در زمینه واردات تجهیزات اپتیکی پیشرفته مانند دوربین پرسرعت اقدام به واردات و فروش اسکنر سه بعدی از برترین تولیدکنندگان این محصولات نموده است.

اسکن سه بعدی, اسکنر سه بعدی, اسکن 3D, اسکنر 3D, فروش اسکنر سه بعدی, فروش اسکنر 3D, محصولات اسکنر سه بعدی, محصولات اسکنر 3D

1مجموع 4 محصول
1مجموع 4 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر