هموژنایزر التراسونیک

 دستگاه التراسونیک هموژنایزر یکی از پرکاربردترین دستگاهها در صنایع و علوم مختلف از جمله نانوتکنولوژی، زیست شناسی ، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. التراسونیک هموژنایزر با ایجاد کاویتاسیون و ایجاد یک نیروی برشی قوی، انرژی زیادی را در محلول منتشر می کند که این انرژی موجب شکستن ذرات و کاهش سایز آنها می گردد. علاوه بر این استفاده از دستگاه التراسونیک هموژنایزر یکی از روش های مناسب برای شکستن ساختار سلول است. با اعمال انرژی التراسونیک و ایجاد کاویتاسیون مواد سلولزی و فیبری جدا می­ شود و دیواره ی سلولی شکسته می شود. این روند موجب آزاد شدن قند یا نشاسته در درون ماده می­ شود. بنابراین التراسونیک در جداسازی بخشهای مختلف سلول کاربرد دارد.

در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی هموژن سازی یکی از مهمترین معیارها است. علاوه بر این در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی، امولسیون­ سازی، پراکندگی ذرات، انداره ­ی ذرات، ایجاد لیپوزوم و جداسازی ترکیبات فعال اهمیت ویژه ­ای دارد که دستگاه التراسونیک و عملیات سونیکیشن این نیاز را فراهم می­کند. التراسونیک هموژنایزر یکی از روش­ های امولسیون سازی به صورت بسیار همگن است. این امولسیون­ های بسیار همگن برای کرم­ ها، لوسیون­ ها، کرم ها، ژل ها و روغن ها استفاده می­شود. مواد TiOو ZnO دو ماده­ ی اصلی در لوازم آرایشی هستند که با کمک همزن التراسونیک قابلیت پراکندگی مناسب آنها در محلول وجود دارد. اولتراسونیک روش مناسبی برای جداسازی ترکیبات از گیاهان است. این ترکیبات شامل آنتی اکسیدان­ها، پلی­ ساکاریدها، ترپن­ ها و ترکیبات فنولی است. از آنجایی که التراسونیک روش جداسازی تحت دما نیست بنابراین به این ترکیبات آسیبی وارد نمی­شود و زمان و دمای جداسازی به حداقل می­رسد. به منظور رساندن ترکیبات به عمق پوست باید کپسول سازی صورت بگیرد، لیپوزوم ها حامل­های (کپسول) ترکیبات فعال هستند. سونیکیشن یک روش مناسب برای کپسول سازی مواد در داخل لیپوزومها هستند. 

تکنولوژی آلتراسونیک یکی از پرکاربردترین تکنولوژی ها در صنایع و علوم مختلف است. به علت نیاز روز افزون و افزایش تقاضای التراسونیک هموژنایزر شرکت های مختلفی در سرتاسر جهان اقدام به ساخت التراسونیک کرده ­اند که از این شرکت ها می توان به sinaptec فرانسه، Hielscher آلمان و biologics آمریکا اشاره کرد.در این بخش، گروه فنی و مهندسی مهرگان پرتوشار، به معرفی انواع مدلهای التراسونیک هموژنایزر می­ پردازد و با افتخار اعلام می دارد که آمادگی تأمین این دسته از تجهیزات و خدمت رسانی به پژوهشگران، صنعتگران و دانش پژوهان عزیز می باشد.

12مجموع 36 محصول
12مجموع 36 محصول
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :